Schneider ATV310HU30N4A Altivar Easy 310 VFD | 3.0 kW / 4.0 HP | 460V 3-Phase | Compact Drive
Regular price
Regular price
Sale price
Unit price
/
per
Couldn't load pickup availability
Technical Specifications
| Rated Power | 3.0 kW / 4.0 HP |
| Supply Voltage | 380...460 V (3-Phase) |
| Continuous Output Current | 7.1 A (at 4 kHz) |
| Communication | Integrated Modbus RTU (RJ45 port) |
| Transient Current Overload | 150% to 170% for 60s |